• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %0,09
 • BIST
  %-0,95
Tütün protestolarında MHP’li meclis üyesi de tutuklandı: MHP’de toplu istifa geldi

Tütün protestolarında MHP’li meclis üyesi de tutuklandı: MHP’de toplu istifa geldi

reklam"
reklam

Tütün protestoları ve ardından yaşanan tutuklamalar Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde MHP’de istifa getirdi. 2019 yerel seçimlerinde MHP’den Çelikhan belediye başkan adayı olan Abdurrahman Yaylagül dışında toplam beş kişi daha partilerinden istifa etti.

2019 yerel seçimlerinde MHP’den Çelikhan belediye başkan adayı olan Abdurrahman Yaylagül dışında toplam beş kişi daha partilerinden istifa etti. Yaylagül, tutuklananlardan birinin de MHP’li belediye meclis üyesi Mustafa Sonkaya olduğunu, 50 yıllık tütün üreticisi 66 yaşındaki Abdurrahman amcanın da hapisle tanıştığını söyledi.

Yalyagül ve MHP’den meclis üyesi seçilen Selim Tokgöz ile il genel meclisinin MHP’li adayları Mehmet Horuz, Mustafa Üzümcü, Mustafa Yaylagül ve Mehmet Sait Akgün’ün istifa ettiği bildirildi.

Yaylagül, “Sevgili Çelikhanlılar, değerli tütün üreticisi vatandaşlarımız” diye seslenerek başladığı açıklamasında şunları kaydetti:

‘Sahipsiz memleketimizde çözüm yerine tutuklama’

“Bilindiği üzere tütün satışına getirilen hapis cezasını içeren kanun sebebiyle geçtiğimiz günlerde ilçemizin onurlu vatandaşları tarafından onuru, namusu ve şerefi olan ekmeğini yani tütününü korumak amacıyla bir dizi protestolar gerçekleştirilmiş ve haklı isyanlarını gerekli mercilere duyurmak için, çocuklarının geleceği için, ekmeğine uzanan ellere tepki mahiyetinde eylemler içerisinde bulunulmuştur. Sahipsiz memleketimizle maalesef çözüm yönünde uzlaşmak yerine gözaltılar gerçekleştirilmiş ve bu sabah itibarıyla 10 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini üzüntüyle öğrenmiş olduk.

Bunlardan üçünün Çelikhanlı tütün üreticileri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Tutuklananlardan birinin de halk tarafından seçilmiş olan MHP belediye meclis üyemiz Mustafa Sonkaya olduğunu belirtmek isterim. 50 yıllık tütün üreticisi olan 66 yaşındaki Abdurrahman amcayı dahi hapisle tanıştırmak isteyen bu denli kararlara karşı yanımızda durmayan, Çelikhan halkını yalnız bırakan 2019 yerel seçimlerinde aday olarak bulunduğumuz hükümetin ittifak ortağı partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nden il genel meclis üyesi adaylarımız Mustafa Üzümcü, Mehmet Horuz, belediye meclis üyemiz Selim Tokgöz ve diğer üyelerimiz ile beraber topluca istifa etmiş bulunmaktayız.

Her zaman, her şartta ve her yerde halkımızın yanında olduğumuzu ifade ediyor halkımıza saygılarımızı sunuyoruz. Güzel günlerde buluşmak ümidiyle…” 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM