• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %1,77
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %3,20
Taylan Antalyalı’yı hedef alan Emre Bol’un ırkçı söylemleri tekrar gündemde!

Taylan Antalyalı’yı hedef alan Emre Bol’un ırkçı söylemleri tekrar gündemde!

reklam"
reklam

Taylan Antalyalı, Onur Yürüyüşü’nü simgeleyen tişörtü nedeniyle bir televizyon programında homofobik ayrımcılığa maruz kaldı. TV100’ün spor yorumcusu Emre Bol, milli futbolcu hakkında, “Herkes yaşadığı ülkenin ahlakına saygı duyacak. Bu tişörtü Erzurum’da giysin de görelim” demişti. Bu söylemlerin ardından Emre Bol’un Diagne ile ilgili ırkçı söylemleri tekrar gündeme geldi.

Galatasaray’ın milli yıldızı Taylan Antalyalı, üzerinde “Powered by pride” (Gururla destekliyorum) yazan ve gökkuşağı renkleriden oluşan tişörtü nedeniyle sosyal medya ve bazı futbol yorumcuları tarafından homofobik tepkilerin hedefine yerleşti.

Galatasaraylı milli futbolcu, sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafında üzerindeki tişört nedeniyle TV 100’de yayınlanan VAR Odası programında ayrımcılığa maruz kaldı.

Programın yorumcularından Emre Bol, milli futbolcu hakkında şu sözleri söyledi: “Herkes yaşadığı ülkenin ahlakına saygı duyacak. Bu tişörtü Erzurum’da giysin de görelim” dedi.

Emre Bol’un bu açıklamalarına sosyal medyadan tepki gelirken, A Spor’da yorumculuk yaptığı dönemde Diagne ile ilgili yaptığı ırkçı söylemler ise yeniden gündeme geldi.

Emre Bol, Galatasaraylı oyuncu Diagne için şu ifadelere yer vermişti:

“Bunlar cahil çocuklar ya, bu Senegal’de kim bilir bu okudu okumadı bilmiyoruz. Orada timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu. Adam çok şey değil, cahil, onlara biraz iyi yaklaşmak lazım, düzgün yaklaşmak lazım.”

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM