• DOLAR
  %0,28
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,24
 • BIST
  %4,10
Son dakika haberi 28 Şubat davası cezaları kesinleşti!

Son dakika haberi 28 Şubat davası cezaları kesinleşti!

reklam"
reklam

Son dakika…. 28 Şubat davasında cezaları kesinleşen 14 isme cezaevi yolu göründü. Savcılık “infaza engel bir durum yok” dedi. Sanıklar hakkında yakalama kararı çıkarttı. Fevzi Çakır’ın haberi..Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 28 şubat davasında “darbeye teşebbüs” suçundan 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onadı.

Kararın ardından davaya bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi aralarında, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu isimlerin cezalarını kesinleştirdi.

Dosya sanıkların cezalarının infazı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Başsavcılık mahkeme kararında infaza engel bir durum görmedi. Sanıkların infaz erteleme talepleri de reddedildi. Ve sanıklar hakkında yakalama kararı çıkartıldı.Dosya sanıkların cezalarının infazı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Başsavcılık mahkeme kararında infaza engel bir durum görmedi. Sanıkların infaz erteleme talepleri de reddedildi. Ve sanıklar hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Bu kararın ardından 14 isim cezaevine konulacak. Sanıkların sağlık koşulları gerekçesiyle infaz erteleme talebi ise adli tıp raporu sonrası değerlendirilecek.

İŞTE O İSİMLER

Hakkında yakalama kararı çıkartılan 14 isim şöyle: Ahmet Çörekçi (89), Aydan Erol (81), Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan (81), Çetin Saner (81), Çevik Bir (82), Erol Özkasnak (75), Fevzi Türkeri (80), Hakkı Kılınç, İdris Koralp (83), İlhan Kılıç (84), Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker

RÜTBELERİ ALINACAK

Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 28 Şubat davasında cezası kesinleşen hükümlüler ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na da yazı gönderildi.

Sanıklar hakkında mahkemece verilen 13 Nisan 2018 tarihli karar ve bu karara ilişkin kesinleşme şerhleri Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na iletildi. Yazıda, “Kesinleşen karara göre 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 30 ve 31’inci maddelerine göre gereğinin yapılarak infazından mahkememize bilgi verilmesi hususunda gereği rica olunur” denildi.

Söz konusu maddeler kapsamında hükümlülerin rütbelerinin alınarak, TSK ile ilişiklerinin kesileceği belirtildi.

 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM