• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-0,95
Son dakika! 5. Yargı Paketi teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu: ‘Çocuk haczi’ icra sistemi dışına çıkarılacak

Son dakika! 5. Yargı Paketi teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu: ‘Çocuk haczi’ icra sistemi dışına çıkarılacak

reklam"
reklam

 

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 54 maddelik 5’inci Yargı Paketi teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunduklarını açıkladı. 5’inci Yargı Paketi ile “çocuk haczi”, icra sistemi dışına çıkarılacak ve Çocuk Koruma Kanunu kapsamına alınacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, bugün TBMM Başkanlığı’na sundukları 8 ayrı kanunda değişiklik öngören 54 maddelik 5’inci Yargı Paketi teklifinin ayrıntılarını açıkladı. Bugüne kadar 4 yargı paketini Meclis‘ten geçirdiklerini hatırlatan Ünal, “Bugün de 5’incisini gazi Meclisimize sunduk. Teklifte; Icra ve iflasta elektronik satışı düzenleyen, günümüz teknolojisini dikkate alarak yaptığımız düzenlemeler yer almaktadır. Diğer başlıkta ise; uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan çocuk teslimine ilişkin önemli ve insani düzenlemeler bulunmaktadır” dedi.

İcra ve İflas Kanunu’nda yapılan değişiklikle, alacaklı ve borçlu arasında yeni bir denge kurulduğunu belirten Ünal, “İcra ve İflas Kanunu’nda yapılması öngörülen değişiklikler alacaklı ve borçlu arasındaki hassas menfaat dengesinin daha güçlü bir şekilde korunmasını ve bu sürecin daha hızlı, daha az masraflı bir şekilde yürütülmesini sağlayacak niteliktedir. Bu kapsamda icra sistemimizde mevcut olan hacizli malın mezat salonlarında satışına ilişkin uygulama kaldırılmaktadır” diye konuştu.

‘BORÇLUYA HACİZLİ MALINI SATMA İMKANI’

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM