• DOLAR
  %0,28
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,24
 • BIST
  %4,10
Özgür Özel’den, Çelik’in göçmenlerle ilgili sözlerine sert yanıt : Uyan da balığa gidelim

Özgür Özel’den, Çelik’in göçmenlerle ilgili sözlerine sert yanıt : Uyan da balığa gidelim

reklam"
reklam

 

CHP’li Özgür Özel, AKP Sözcüsü Çelik’in, “Türkiye bir göçmen kampı değildir” sözlerine “Uyan da balığa gidelim derler” sözleriyle yanıt verdi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in “Türkiye bir göçmen kampı değildir” sözlerine “Uyan da balığa gidelim derler. Türkiye’ye 5 milyon geçici sığınmacı, düzensiz göçmen gelmeden önce bu kararlılıkta olaydınız” yanıtını verdi.

Afganlar için Türkiye ve Pakistan’da iltica merkezleri kurulacağı iddialarına karşı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun muhalefete tepki göstermesini ise “Hiçbirimiz o tek adamın; teke tek yaptığı, Dışişleri’nden görevlileri almadığı toplantılarda, kendini kurtarmak için ne taviz verdiğini bilmiyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Özgür Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“VATANDAŞIN AKLIYLA ALAY EDEN, İNANILMAZ BİR YAKLAŞIM”

“Ülkemiz ciddi afetler yaşadı. İyi bir afet yönetimi olmazsa ortaya çıkan acılar büyür. Sel felaketi de afet yönetimimizin ne kadar kötü olduğunu bir kez daha gösterdi. Selin üzerinden 13 gün geçmesine rağmen hâlâ kaç kişinin hayatını kaybettiğini, kaç kişinin kayıp olduğunu bilmiyoruz. Yangında, belediyeleri sorumlu tutmuştu Recep Tayyip Erdoğan. Çünkü belediyelerin büyük çoğunluğu CHP’liydi. Bu kez AK Partili olunca, belediyelere bir sorumluluk yüklemedi. Bozkurt’ta Ölçer Apartmanı müteahhidinin tutuklanması, algı yaratma amaçlı olarak kullanılıyor. Diyor ki; “Belediyelerden ve ilgili kurumlardan almışım, apartmanı sonra yapmışım.” Bu beyan doğrudur yanlıştır, mahkeme bakacak; ama oturma izinleri verenlerin de dikkatli şekilde takip edilmesi gerekmektedir. DSİ’nin yaptığı uyarılara rağmen, o evlerin oraya yapılmasına kim müsaade etti, bu konuya dikkat çekmek gerekiyor. Bir de aklımızla alay etmek için atanmışlar var. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, insan aklıyla dalga geçti. “Dere yataklarına ev yapmaktan vazgeçmemiz gerekiyor” dedi. Vatandaş da buna “pes” diyor, “yuh” diyor. Vatandaşın aklıyla alay eden, inanılmaz bir yaklaşım.”

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM