• DOLAR
  %-0,07
 • EURO
  %-0,62
 • ALTIN
  %-0,40
 • BIST
  %0,33
MetroPOLL’den son anket: Millet mi, Cumhur mu?

MetroPOLL’den son anket: Millet mi, Cumhur mu?

reklam"
reklam

MetroPOLL Araştırma Başkanı Özer Sencar, sosyal medya hesabından ‘Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021’ araştırmasını “Son bir ayda Millet İttifakı güç kazanmış görünüyor” notuyla paylaştı.

MetroPOLL’ün ‘Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021’ isimli son araştırmasında, katılımcılara “Hangi ittifaka daha yakınsınız? AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı mı? CHP ve İYİ Parti’nin yer aldığı Millet İttifakı mı?” sorusunu yöneltti.

MetroPOLL Araştırma Başkanı Özer Sencar, yaptıkları bu son anketi, “Son bir ayda Millet İttifakı güç kazanmış görünüyor” notuyla paylaştı.

Aradaki fark 4.6

Anketinde, seçmenin yüzde 43’ü Millet İttifakı’na, diğer yüzde 38’lik kesim ise Cumhur İttifakı’na daha yakın olduğunu belirtirken; ikisine de yakın olmayıp Millet İttifakı’nı tercih ederim diyen yüzde 5’lik ve ikisine de yakın olmayıp Cumhur İttifakı’nı seçerim diyen yüzde 2’lik kesimler bulunmakta.

Sencar’ın paylaştığı tabloya göre; Nisan’dan Mayıs’a Millet İttifakı 1.9 puan artarken, Cumhur İttifakı 2.7 gerilemiş bulunuyor. Öte yandan iki ittifak arasındaki fark 4.6 puan daha açılmış gözüküyor.

Sedat Peker gündemi 

Sancar, “Metropoll’ün Mayıs araştırmasına göre Sedat Peker’in videolarının tamamını izleyen veya kısmen izleyenler bakımından 18-40 yaş grubu ile 41 ve üzeri yaş grupları arasında fark olmadığını gördük” dedi.

Ankete göre; seçmenin yüzde 24’ü Sedat Peker’in Youtube’daki videolarının tamamını, yüzde 25’i ise bir kısmını izlediği görüdü. Buna karşılık yüzde 37’lik kesimin videolardan haberi yok.

Ayrıca Erdoğan’ın Peker’in partilere göre izlenme oranlarında AKP’nin oranı dikkat çekti. AKP’liler arasında ‘Peker’in videolarından haberim yok’ diyenlerin oranı yüzde 51,5 olarak görünüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı onaylamayanlar yüzde 49 

Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021araştırmasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevini onaylayanların yüzde 45 olarak sonucuna varılırken, onaylamayanların oranının ise yüzde 49 olduğu belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM