• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-0,95
MESKİ, İÇMESUYU ŞEBEKE KONTROLLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

MESKİ, İÇMESUYU ŞEBEKE KONTROLLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

reklam"
reklam

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,vatandaşların güvenle içme suyu tüketebileceğivurgulanarak, Kentimizin tüm noktalarında, kurumumuzca dağıtılan içme ve kullanma suları, kalifiye mühendisler ve teknik ekiplerimizin üstün gayretleri ile düzenli olarak kontroledilmektedirdenildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı İçme Suyu Arıtma ve Havza Koruma Şube Müdürlüğüteknik ekipleri, il genelinde içme ve kullanma sularının dezenfeksiyonlarını gerçekleştiriyor ve içme kullanma suyukalitesini sürekli izliyor. Düzenli olarak devam eden MESKİ çalışmaları sayesinde Mersinliler suyu musluktan güvenle tüketiyor.

6 bin 235 içme suyu numunesi alınarak, 96 bin 524parametre kontrol edildi

Özellikle son dönemlerde dünya genelini etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası MESKİ ekipleri, su sanitasyonu konusunda daha büyük birtitizlikle çalışmaya devam ediyor. Her türlü zorlu şartlara rağmen Mersin’in en ücra yerlerine kadar ulaşan ekipler, araçların gidemediği yerlerde insan gücüyle klor ikmallerini gerçekleştirip şebeke kontrollerini sağlıyor.MESKİ ekipleri, 1 Nisan 2019 yılından bugüne kadar 6 bin 235noktadan numune alımı ve 96 bin 524parametre kontrolü gerçekleştirdi.

Vatandaşlarımız şebeke sularını kurumumuz güvencesiyle gönül rahatlığıyla tüketebilir”

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün konu ile ilgili açıklamasında, içme ve kullanma sularının İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri tarafından dasürekli izlendiği ve ilgenelinde her ilçeden periyodik numuneler alındığıbelirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’inöncülüğünde kentimizin tüm noktalarındatitizlikle yürüttüğümüz çalışmalar devam etmektedir.Türkiye’nin en dağınık coğrafyasına sahip illeri arasında yer alan kentimizintüm noktalarında, kurumumuzca dağıtılan içme ve kullanma suları, kalifiye mühendisler ve teknik ekiplerimizin üstün gayretleri ile düzenli olarak kontroledilmektedir.Araçların giremediği muhtelif bölgelerde de ekiplerimiz tarafından çok zor şartlarda taviz vermeksizin klorlama işlemiyapılmaktadır. Ayrıca, vatandaşlarımız tarafından ‘ALO 185’ çağrı hattı üzerinden bize ulaştırılan şikâyetler ve taleplerdedeğerlendirilmektedir. Bu doğrultuda şikâyetodaklı alınan içme suyu numunelerinde yapılan analizlerin geneli uygun çıkmaktadır. Uygun çıkmayan sular ise binanın kendi deposunun uygunsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Mersin genelinde yapılan analizlerin, sınırların altında yer aldığı görülmektedir.Su kalitesinin otomasyonla izlenmesi ve kontrolü için gerekli çalışmalara hızla devam edilmektedir.Vatandaşlarımız şebeke sularını kurumumuz güvencesiyle gönül rahatlığıyla tüketebilir.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM