• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,44
 • ALTIN
  %-0,08
 • BIST
  %-2,97
‘Maradona kalpsiz olarak gömüldü!’ Ağızları açık bırakan iddia

‘Maradona kalpsiz olarak gömüldü!’ Ağızları açık bırakan iddia

reklam"
reklam

 

Arjantin’de hem doktor hem de gazeteci Nelson Castro, Maradona’nın kalbi olmadan gömüldüğünü çünkü bir grup taraftarın efsane futbolcunun kalbini çalmaya çalıştığını söyledi.

'Maradona kalpsiz olarak gömüldü!' Ağızları açık bırakan iddia

Arjantin‘de hem doktor hem de gazeteci olan Nelson Castro’nun iddiası ağızları açık bıraktı. Castro, bir grup taraftarın efsane futbolcu Maradona‘nın kalbini çalmak istediği için ‘kalpsiz’ olarak gömüldüğünü öne sürdü. Castro, bu iddiasını şu sözlerle dile getirdi:

“Yetkililer, bu hırsızlığı önlemek için Maradona’nın kalbini çıkardı ve Maradona kalbi olmadan gömüldü.”

”HIRSIZLIĞI ÖNLEMEK İÇİN KALBİ ÇIKARILDI”

Castro, ”Diego’nun Sağlığı” adlı kitabında bu iddiasına yer verdi. Castro, iddiasına ilişkin bir başka açıklamasında ise şunları söyledi:

“Gimnasia La Plata Kulübü’nden bir grup taraftar, gömülmeden önce Diego Maradona‘nın kalbini çalmak istiyordu. Yetkililer, bu hırsızlığı önlemek için Maradona’nın kalbini çıkardı ve Maradona kalbi olmadan gömüldü. Kalbin çıkarılmasındaki sebeplerden biri de incelemek içindi. Ölüm nedeninin belirlenmesinde kalp çok önemliydi. Maradona ne yazık ki onu mahveden her şeye bağımlıydı”

“Maradona’nın şaşırtıcı derecede esnek bir vücudu vardı. Ancak kendisini kötü etkileyen faktörlerden hiçbir zaman tam anlamıyla kurtulmak istememişti.”

ÖLÜM NEDENİ KALP YETMEZLİĞİ

Maradona’nın ölüm sebebinin kalp yetmezliği olduğunu söyleyen Castro, “Maradona’nın kalbi yarım kiloydu, çok büyüktü. Kalp, genellikle 300 gram ağırlığında olur. Bir sporcu olmasına ve daha büyük bir kalbe sahip olmasına rağmen ölüm nedeni kalp yetmezliğiydi” dedi.

ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN 29 UZMANDAN SAĞLIK RAPORU

Maradona’nın ölümünün ardından San Isidro Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmada 29 uzman doktor tarafından rapor hazırlanmıştı. 70 sayfalık raporda, ölümünden kısa süre önce beyin ameliyatı geçiren Maradona’nın yatağında ölü bulunduğu andan en az 12 saat önce acı çekmeye başladığı, kendisi ile ilgilenen sağlık ekibinin yeterli derece tıbbi bakım uygulamadığı belirtilmişti.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM