• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-0,59
KİM’İM BEN ?

KİM’İM BEN ?

reklam"
reklam

Doğduğumuz andan itibaren aldığımız her nefesin yaşama yeni bir adım olduğunu unutmayalım.

Her anın bizi bir adım daha ileriye taşımak için kurgulanmış bir senaryo olduğunu düşünürsek eğer,yaşanmışlıklarımız evela kendimizde sonrasında çevremizde göz gezdirerekte olsa,baktığımızda kurgulanmış olmanın doğruluğunu anlatıyor senaryo dediğimiz yaşamı her anlamda.

Kim’im ben diye cevap aradığım bu yazım da istedim ki biraz daha cesurca belki de acısızca olacağını düşünmeye sevk ettiğimiz hislerimiz ve yaşanmışlıklarımız bizim için ne kadar doğru yol ayrımlarını simgeliyor,bunu öğrenmek aslında çok büyük bir kazanç olmalı bizler için göğsümüzü gere gere gururla söylediğimiz !

Henüz annemizin  karnında cenin ilken,doğduğumuzda ağlayarak dünyaya gözümüzü açtığımız bebek,sıfır yaşlarda bebeklik ile çocukluk arasındaki köprü,gençliğimizin çoşkulu heyecanı ve…

Kim’im ben dediğimiz zaman dilimi !

Dünyaya ilk nefesimiz ile başladığımız mücadelemizde, hangimizin aklına gelirdi ki bir ömür boyu devam edecek ve her mücadelemizin sonunda zafer kazanmış gibi başarmanın sarhoşluğunu dibine kadar yaşıyacağız.

İnanılması zor belki de imkansız gibi görünsede, imkansızı başarmak değil midir asıl hedefimiz.

Diyorum ya..,

Kim’im ben ?

Anne,baba,evlat,abla,ağabey,kardeş,arkadaş,dost şuan sayfalar dolusu yazabileceğim rol modellerinin hangisiyiz !

Veya hayatımızda oyunculuğun en mükemmelini yapmayı üstlenmiş olduğumuz farklı karakterlerin hangisi…

Kim’im ben dedirtiyor bizlere,rol modellerin önemli olduğunu vurguluyarak söylüyoruz hiç tereddüt etmeden,peki bizler rol model olabiliyor muyuz ?

Bazılarımıza önemsiz görünsede inandırıcı olmadığını düşünsekte…

Evet !

Rol model olmak önemli dir a’dan z’ye kadar yaşantımızın her aşamasında,hayatımızın dizaynında.

Kim’im ben ?

Evbevylerimize,ailemize,çocuklarımıza,iş yaşantımızda ne derece olumluyuz,veya bunu irdelemek aklımızın ucundan geçtimi hiç ?

Değil ise işte şimdi tam zamanı fırsatını yakalamışken tadını çıkaralım bir kaç dakika,bir kaç saat,belki de bir kaç gün kıymetli zaman dilimimizden ayıracağımız,tatlı hoş bir o kadar kendimizle baş başa kalabileceğimiz,düşüncelerimizle ayrıcalık yaşamak istemez miyiz ?

Kim’im ben diyerek biyografimizi yazmak belki de bizleri yeniden,yeni başlangıçlara yelken açacağımız rüzgarlarla tanıştıracak ve…

Kim’im ben sorusuna cevap olarak,gerçek kimliğimiz ile burdayım,buyum ben diyeceğiz.

Öncesi ve sonrası diye ikiye  ayırabilir miyiz kimliğimizi böyle bir şey mümkün mü ?

Ne tuhaf şu an  yazarken düşünüyorum öncesi ve sonrası varmı diye,hiç farketmediğimi anlayarak.

Kim’im ben ?

Bu sorunun cevabını uzun yıllar deneyimleyerek aradım ve her arama çabam beni yeni bir ben ile tanıştırdı,anlatamıyacağım kadar çoşkulu heyecanlarla beraber muhteşem güzellikleri yaşattığı,hayatını defalarca kez yeniden dizayn etmeyi başarabilen şanslılardan biriyim sedece !

Saygılarımla

“YAŞAMA DAİR HERŞEY”

Profesyonel Koç_Uzman Eğitmen

Mercane CAN

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM