• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,58
 • BIST
  %-3,13
Kılıçdaroğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması: Bu işe giren müteahhit unutsun kendini, bu işe kredi veren bankalar unutsun kendini, bunun altına imza atan bürokratın burnundan fitil fitil getireceğim

Kılıçdaroğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması: Bu işe giren müteahhit unutsun kendini, bu işe kredi veren bankalar unutsun kendini, bunun altına imza atan bürokratın burnundan fitil fitil getireceğim

reklam"
reklam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir rezaleti tarihinde hiç görmemiştir” diyerek iktidarı eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Hiç kime umutsuzluğa kapılmasın. Bu devlet çok badireleri atlattı. Bu memlekete gerçek anlamda adaleti getireceğim. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getirmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler. Hiç kimse endişelenmesin. Türkiye’yi, kirlilikten arındıracağız. Ben devri sabık yaratma gibi bir arayışın içinde değilim. Benim partimin önceliği bu memlekete adaleti getirmektir. Efendim talimat veriyor belediyeler canlı yayınlasınlar ihaleleri diyor. Günaydın! Beyefendi küpünü doldurdu ya! E sen niye canlı yayımlamıyorsun? Rüşvetten yolsuzluktan beslenenler adaleti getiremezler. biz getireceği, temel hedefimiz budur” diye konuştu.

öte yandan CHP lideri, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Kanal İstanbul’un açılış töreni olarak gerçekleştirdiği organizasyonda ifade ettiği, “Sizler nasıl devlet yönetimine talipsiniz ya? Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar” sözünü hatırlatarak, “Alacağım alacağım söke söke alacağım. Bir; müteahhitlere sesleniyorum bu işe giren müteahhit unutsun kendisini. Lami cimi yok bu işlin. Bankalara söylüyorum. Bu işe kredi veren unutsun kendisini. Bürokratlara sesleniyorum, bunun altına imza atan bürokratın burnundan fitil fitil getireceğim. Sadece bunları yapmayacağız. Bizim milliyetçilik damarımıza dokunuyorlar. O tank palet fabrikasını söke söke Katarlılardan alıp şanlı ordumuza vereceğiz. Vatan toprağını terk ettiler, Süleyman Şah Türbeyi’ni kaçırdılar. Söke söke o türbeyi alacağım” dedi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM