• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %5,16
Kılıçdaroğlu: Soylu neden istifa etsin? “En tepedeki insan destek veriyor, Bahçeli de destek veriyor, mafya da destek veriyor”

Kılıçdaroğlu: Soylu neden istifa etsin? “En tepedeki insan destek veriyor, Bahçeli de destek veriyor, mafya da destek veriyor”

reklam"
reklam

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Soylu sorusuna yanıt: Niye istifa etsin. En tepedeki insan destek veriyor, Bahçeli de destek veriyor, mafya destek veriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Meclis Başkanlarından Hüsamettin Cindoruk’u ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili uzlaşma zemini olmazsa Cumhur İttifakı olarak referanduma gitmeyi planladıkları mesajına ve diğer sorulara ilişkin şunları söyledi:

Erdoğan önce şunu düşünsün; ya mutfaklarda yangın var. Ya insanlar perişan vaziyette, sen önce bunların derdini çözebilecek misin, çözmeyecek misin? Çözme yeteneği yok, ülkeyi yönetme yeteneği yok, artık bunu tümüyle kaybetmiş vaziyette ve Erdoğan ülkenin başına neredeyse bir felaket olarak çökmüş durumda.

Bir an önce seçime gidilmesi lazım. Niye milletin iradesinden korkuyoruz, milletten korkulur mu? Referandum diyorsun, ne referandumu kardeşim? Getiriyorsan getir referandum millet seçim istiyor mu istemiyor mu? Yapalım referandumu, millet seçim istiyorsa seçime gidelim. Hayır, millet seçim istemiyoruz diyorsa seçime gitmeyelim. Çünkü geçen hergün toplumun sırtına yeni yükler getiriyor. Türkiye giderek dünyada yalnızlaşıyor. Yazıktır, günahtır biz bu ülkeyi, sıradan bir ülke halinde göremeyiz. Devleti çetelere teslim eden insana ben nasıl güveneceğim? Çetelerden yetki isteyen bir insana ben nasıl güveneceğim? Olmaz, tam bir rezalet! Düzelteceğiz, düzelteceğiz.

Ziyaret sırasında CHP liderine, eski bakanlardan Ufuk Söylemez, Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin eşlik etti.

Soylu neden istifa etsin?

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili soruya da “Niye istifa etsin ki? Niye istifa etsin. En tepedeki insan destek veriyor, Bahçeli de destek veriyor, mafya da destek veriyor. Üç ortak var Cumhur İttifakı’nın üç ortağı var; AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, mafya. Mafyanın sözcülüğünü yapanlar zaten bunlar. Mafya bildiri yayınlıyor, ‘biz bunları destekliyoruz’ diye. Onu da herkes bir anlamda görüyor niye istifa etsin ki zaten, mafyanın desteğini alan bir insan istifa mı eder? Etmez.” dedi.

 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM