• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-0,59
“Gün Geldi Hesap Döndü” Meclisinden Yetki Alamayan Başkan Gültak Mağdurum Dedi

“Gün Geldi Hesap Döndü” Meclisinden Yetki Alamayan Başkan Gültak Mağdurum Dedi

reklam"
reklam

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı 1’inci birleşiminde söz alan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak;Millet Bahçesi için sermaye artırımı talebinin komisyonda  reddedilmesine atıf yaparak “mağdur” olduğunu ifade etti.Daha önce defalarca Mersin Büyükşehir’in borçlanma talebi Cumhur İttifakı Oyları ile reddedilip, başkan değil misin, parayı bul çalış denilmişti.

Daha Önce Yaptığı Açıklamaları ile Çelişti

Daha Önce Yerel Bir Kanalda Akdeniz Meclisinin Uyum İçinde Çalıştığını İfade Etmişti

Başkan Gültak Şu Açıklamayı Yapmıştı” Daha öncede bu konuda tavrımı belli etmiştim. Akdeniz Belediyesi’nde HDP’Lİ VE CHP’li meclis üyeleri bu konuda yardımcı oluyorlar. Büyükşehir’de bu konuların çözülmesi, arkadaşlara yardımcı olunması noktasında ben bu yönde oyumu kullanacam. Sonuçta borçlanma olmadan  Büyükşehir Belediye Başkanlığının  hizmet etmesini beklemek doğru olmaz. Bu şekilde bir belediye başkanın önünün  kesilmesinin doğru olmayacağı inancındayım.”demişti

Büyükşehir Meclisinde Başkan Seçer’e Borçlanma Yetkisi Vermedi

Başkan Gültak; Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in istediği borçlanma yetkisine, Cumhur İttifakı olarak neden ret oyu verdiklerine açıklık getirerek; “Paranın nereye harcanacağı hangi hizmet, proje ve yatırımlara aktarılacağı anlatılsaydı, borçlanma yetkisi verilirdi” diyerek neden karar değiştirdiğini açıklamaya çalıştı.

Cumhur İttifakı Büyükşehirin İstediği Borçlanma Yetkisini Defalarca Reddetti

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Temmuz ayı birinci bileşim toplantısında, Başkan Vahap Seçer’in geçtiğimiz aylarda meclis gündemine getirdiği, ancak Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP ve MHP gruplarının oylarıyla reddedilen 250 milyon liralık borçlanma yetkisinin Başkan Seçer’e verilmesine ilişkin teklif yeniden ele alındı ve ikinci kez reddedildi.

 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM