• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-0,59
Fatma Köse Genel Başkan Danışmanı oldu

Fatma Köse Genel Başkan Danışmanı oldu

reklam"
reklam

Son yapıla seçimle CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevini Aylin Nazlıaka’ya bırakan Fatma Köse’ye, Genel Başkan Danışmanlığı görevi verildi.

Yapılan kurultay sonucunda CHP Kadın Kolları Genel Başkanlık koltuğunu Aylin Nazlıaka’ya teslim eden Fatma Köse, bu kez CHP Genel Başkan Danışmanlığı koltuğuna oturdu. Kadın Kooperatiflerinin kurulması ve izlenmesi ile ilgili gerekli çalışmaları yürütmek üzere göreve getirilen Köse, henüz yeni göreviyle ilgili açıklama yapmadı.  Partililerden, Köse’ye yeni görevinde başarılar dileyerek kutladı.

FATMA KÖSE KİMDİR?

Malatya’nın Arguvan ilçesinde doğan Fatma Köse, İlk ve Orta öğrenimini Arguvan’da tamamladı, ardından Malatya Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi. 1995 yılında Adıyaman Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Köse, Anadolu Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunun kurucu üyeliğini üstlenen ve yönetim kurulunda yer alan Köse, Tüm Sağlıkçılar Derneği Adıyaman Şubesi kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Eğitilebilir Özürlü Çocuklar Derneği kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlık Emekçileri Sendikası Kurucu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

2015 YILINDA KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

2012’de Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı MYK üyeliğine seçilen Köse, kadın örgütlenmesinde 3,5 yıla aşkın sürede alan ve saha çalışmalarında aktif olarak görev aldıktan sonra, 14 Şubat 2015 yılında yapılan Kurultayda Kadın Kolları Genel Başkanı olarak seçildi. Fatma Köse yönetimindeki Kadın Örgütü’ne 10 bin 491 kadın üye kazandırmış olup, 81 ilde de örgütlenmeyi sağladı. Göreve geldiğinde örgütlülüğü eksik olan 6 ilde iyileştirmeleri başlatılmış ve 5 ilde Kadın Kolları İl Yönetimleri oluşturdu.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM