• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,10
 • ALTIN
  %0,66
 • BIST
  %0,17
Cumhurbaşkanı Tatar: “Bizim yolumuz, Türkiye yoludur”

Cumhurbaşkanı Tatar: “Bizim yolumuz, Türkiye yoludur”

reklam"
reklam

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti, birlik-beraberlik mesajı verdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Bizim yolumuz, Türkiye yoludur. Güçlenen Türkiye ile Doğu Akdeniz, bölgesel hava sahası gibi konular başta olmak üzere, tüm konularda hep birlikte olmalıyız” dedi.

Tatar, beraberindeki heyetle Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni (MTOSB) ziyaret etti. MTOSB Başkanı Sabri Tekli, yönetim kurulu üyeleri Kürşat Haddat, Seyfetullah Işık ve Denetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım ile çok sayıda sanayici tarafından karşılanan Tatar, bölge hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Tatar, “Bizim yolumuz, Türkiye yoludur. Güçlenen Türkiye ile Doğu Akdeniz, bölgesel hava sahası gibi konular başta olmak üzere, tüm konularda hep birlikte olmalıyız. Çünkü bizim refahımız güvenlikten geçer. Davamız Türkiye ile müşterek. Türkiye olmasa biz olmazdık” diye konuştu.

Bölgedeki Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi’de incelemelerde de bulunan Tatar’a bilgiler veren MTOSB Başkanı Tekli, “Genç girişimciler bu merkezde çok şey öğreniyor. Burası yeniliğe açık ve vizyoner bireyler yetiştirme noktasında önem taşıyan bir merkez. Buradaki amacımız Mersin başta olmak üzere, ülkemizdeki tüm işletmelerimizi yalın üretim teknikleri ile işletmeleri israflardan arındırarak verimliliklerinin artmasını sağlayıp, dijitalleşmelerinde öncü olarak, işletmelere kazandırılan esnek yapıları ile rekabetçi, dinamikleri güçlü yeni dünya düzenine adapte hale getirmek” ifadelerini kullandı.

Daha sonra MTOSB’nin tanıtım filmini izleyen Tatar, MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı öğrencileriyle de bir araya geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM