• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,52
 • ALTIN
  %0,20
 • BIST
  %0,60
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli ile ters düştü: Milli andımız İstiklal Marşı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli ile ters düştü: Milli andımız İstiklal Marşı

reklam"
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Milli Andımız İstiklal Marşı’dır, marşımızın ruhunu içselleştirmeliyiz” diyerek Andımız tartışmasına üstü kapalı sözlerle dahil oldu. Böylece Erdoğan Andımız tartışmasında imalı şekilde de olsa Bahçeli’yle karşı taraflara düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele hakkında, “Biz bu mücadelede en küçük bir gevşeklik gösterdiğimiz gün Sevr’den beter dayatmalarla karşımıza çıkacaklar” dedi.

Erdoğan, “Selçuklu da Osmanlı da dış saldırılardan ziyade içerideki bölünmeler sebebiyle yıkılmıştır. Henüz 100. yılına bile ulaşamadığımız bugünkü devletimizin aynı akıbete düçar olmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Verdiğimiz her şehidimiz, her gazimiz, istiklalimizin ve istikbalimizin tescilinin sembolü olan mühürlerdir”diye konuştu.

Erdoğan, “Çanakkale’de bir hilal uğruna çok güneşlerimizi kaybettik ama karşılığında istiklalimizi ve istikbalimizi kurtardık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Milli andımız olan İstiklal Marşı’mız bize niçin birlik olmamız, vatanımıza sahip çıkmamız, devletimizi güçlendirmemiz gerektiğini anlatıyor.”

Erdoğan, ‘Andımız’ın okullarda okutulmaması kararı üzerinden tartışmaların yükseldiği, böyle bir dönemde sarf ettiği bu sözle tartışmanın içine dahil olmakla birlikte daha da ileri bir söylemde bulunmadı. Ancak bu söylem bu haliyle bile Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ”Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmelidir” diyen sözleriyle bir çelişki olarak yorumlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM