• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,01
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %-3,73
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı tatili kaç gün?

reklam"
reklam

Türkiye’nin koronavirüs mücadelesinin değerlendirildiği kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatili süresinin 9 gün olacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 17.10’da toplandı. Beştepe’deki toplantı 1 saat 50 dakika sürdü.

Konuşmasının başında yapılan toplam aşı sayısının 59 milyona yaklaştığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesi Kurban Bayramı’na kadar aşı yaptırmaya davet etti.

Erdoğan, ”Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız” diyerek de uyarıda bulundu.

Erdoğan, merakla beklenen Kurban Bayramı tatili konusuna da açıklık getirdi. Bayram tatili 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar sürecek.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

”Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız. Normalleşme ile birlikte üretim ve ihracatta bir yükseliş trendi başladı.

Normalleşme ile birlikte üretim ve ihracatta bir yükseliş trendi başladı. Türk ekonomisini sadece döviz kuru, faiz, enflasyon parantezine sıkıştırmaya çalışıyorlar. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 hedefleri ve 2053 vizyonu Türkiye için tarihi bir kavşak noktasının ifadesidir.

Bayramda köprülerden ücretsiz geçiş 

Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.

Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

Ülkemizin doğusuyla batısı, kuzeyiyle güneyi arasında hem hak ve özgürlükler hem temel hizmetler bakımından hiçbir fark kalmamıştır.

Bayram tatili 9 gün 

Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor”

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM