• DOLAR
  %0,49
 • EURO
  %0,76
 • ALTIN
  %0,33
 • BIST
  %3,77
CHP’li Başarır: Umarım bu belgeleri görünce yüzü kızarır

CHP’li Başarır: Umarım bu belgeleri görünce yüzü kızarır

reklam"
reklam

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Süleyman Özışık’ın Gemlik Belediyesi’nden para aldığına ilişkin yayınladığı belgede, “Umarım bu belgeleri görünce yüzü kızarır, utanır” dedi.

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, Süleyman Özışık’ın Gemlik Belediyesi’nden para aldığına ilişkin belge yayınladı. Başarır, “…Umarım bu belgeleri görünce yüzü kızarır, utanır. Mahkeme salonuna ulaşmadan, ben bu şahsa sadece bir belediyeden almış olduğu hizmet alım bedelinin faturasını buradan paylaşıyorum. Tüm vatandaşlarımız, binde biri kadar almış mı almamış bu belgelere bakarak hakikati görsün’’ dedi.

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, katılmış olduğu bir televizyon programında Süleyman Özışık’ın dört ilçe belediyesi ve bir büyükşehir belediyesinden “Yazarlık Okulu Projesi” kapsamında para aldığını iddia etmişti. Süleyman Özışık, sosyal medya hesabı üzerinden Ali Mahir Başarır’ı yalanlayarak “…Söylediğin rakamların binde birini almadım. Bu iftiralarını mahkeme salonunda ispatlamana fırsat vereceğim. Sonra nasıl kıvırdığını da cemi cümle aleme izleteceğim söz”paylaşımı yapmıştı.

Bunun üzerine CHP’li Başarır, Süleyman Özışık’ın AKP dönemindeki Gemlik Belediyesi’nden almış olduğu hizmet alım bedeli belgelerinin bazılarını yayınladı. Başarır, ‘’Bu sözde gazeteci, söylemiş olduğum rakamların binde birini almadığını ifade ediyor. Ben, şimdi bu kişinin sadece Gemlik Belediyesi’nden, AKP döneminde almış olduğu paraların belgesini yayınlıyorum. Diğer AKP’li ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesinden aldıklarını da kendisi yayınlasın. Utanmadan cevap vereceğine, hangi belediyeden ne kadar para aldığını kendi yayınlasın. Söylediklerimin, binde birini almadım diye ifade eden kişi, umarım bu belgeleri görünce yüzü kızarır, utanır. Mahkeme salonuna ulaşmadan, ben bu şahsa sadece bir belediyeden almış olduğu hizmet alım bedelinin faturasını buradan paylaşıyorum. Tüm vatandaşlarımız, binde biri kadar almış mı almamış bu belgelere bakarak hakikati görsün’’ dedi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM