• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,52
 • ALTIN
  %0,20
 • BIST
  %0,60
Cemevine saldırı’ iddialarına ilişkin alevi kurumlarından ortak açıklama!!

Cemevine saldırı’ iddialarına ilişkin alevi kurumlarından ortak açıklama!!

reklam"
reklam

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in cemevine saldırı iddiasına ilişkin 7 alevi kurumu ortak bir açıklama yaptı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde bir cemevine saldırı yapılacağını iddia etmişti.

Peker’in iddialarının ardından 7 alevi kurumu ortak bir açıklama yaptı.

Alevi Bektaşi Federasyonu(ABF), Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu(AABK), Alevi Dernekleri Federasyonu(ADFE), Alevi Vakıflar Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı(HBVAKV) Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği(PSAKD) tarafından yapılan açıklamada bu tür provokasyonlara karşı hazırlıklı olunduğu belirtildi.

”EN UFAK SALDIRIDAN KİMİN SORUMLU OLACAĞI BELLİDİR”

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Gün geçmiyor ki ülke gündemi sarsıntılar yaşamasın. Her dönemin karanlık ve kirli ilişkileri bir bir ortaya saçılıyor. Yayılan koku o kadar ağır ki midemizi bulandırıyor. Kamuoyu bir kez daha gördü ki, derin devlet denilen örgütlenmelerin hedefinde yine Aleviler var.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yaptığı açıklamalarda Cemevlerine saldırı hazırlığı yapıldığı iddia ediliyor. Peker’in açıklamalarına bir bütün olarak baktığımızda anlıyoruz ki, Madımak, Uğur Mumcu, Gazi, Ümraniye vb gibi katliamları yapanlar devlet içindeki kontra örgütlenmelerdir.

Biz Aleviler, Anadolu halklarının bir arada yaşamasını, barışı ve kardeşliği savunuyoruz. Bu türden provokasyonlara gelmeyiz. Her fırsatta vatan millet naraları atanların aslında, çocukları zehirleyen uyuşturucu baronları oldukları sır değildir. Kimlerin ülkesini sevdiği kimlerin halklara düşmanlık yaptığını görüyoruz. Cemevleri milyonlarca Alevinin ibadethanesidir. En ufak bir saldırıdan kimlerin sorumlu olacağı bellidir. Aleviler ülke nüfusunun büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Aleviler karanlığa teslim olmayacaktır. Pis ellerinizi Cemevlerimizden çekin.!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM