• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,79
 • ALTIN
  %-1,16
 • BIST
  %-0,86
Bölgesel Amatör Lig Başlıyor

Bölgesel Amatör Lig Başlıyor

reklam"
reklam

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK),  resmi bir açıklama yaparak Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) Haziran ayının ilk haftası başlayacağını kulüplere bildirdi. Buna göre isteyen kulüpler lige katılabilecek, istemeyenlerin hakkı ise saklı tutulacak.

Ayrıca daha önceki gruplandırma iptal edildi. Yeni bir statü ve gruplandırma yapılacak. Kulüplere lige katılıp katılmayacaklarını bildirmeleri için 10 gün müddet verildi. 21 Mayıs’ın ardından katılımcı kulüpler belirlendiğinde statü de açıklanacak. Hızlandırılmış programla BAL, Haziran ayında başlatılacak.

SON TARİH 21 MAYIS
ASKF ve il temsilcilikleri aracılığıyla kulüplere gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi: “BAL Kulüp Başkanlarımızın Dikkatine! 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacak Öncelikle BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulacak, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir. Bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılabileceklerdir. Ek’de TFF tarafından BAL kulüplerine gönderilecek yazı ve yazı ekinde katılıp katılmayacağını belirten dilekçe örnekleri vardır.

Resmi olarak 11 Mayıs 2021 tarihinde kulüplere tebliğ edilecek yazı ekindeki katılıp katılmama dilekçelerini kulüplerimiz, en geç 21 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar mutlaka TFF’ye bildireceklerdir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM