• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,10
 • ALTIN
  %0,66
 • BIST
  %0,17
Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca’dan son dakika açıklaması

Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca’dan son dakika açıklaması

reklam"
reklam

 

Bilim Kurulu bir kez daha koronavirüs ile mücadeledeki son dakika gelişmelerini ve yüz yüze eğitimdeki detayları görüşmek üzere toplandı. Herkesin merak ettiği aşızlar için yeni tedbirler gelecek mi? Yeni kısıtlamalar gelecek mi? soruları da toplantı sonrası cevap buluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulunuyor. İşte detaylar…

Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan son dakika açıklaması

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şöyle: Dünyayı etkileyen salgın hastalık sağlık olarak en çok büyüklerimizi, iş gücü olarak orta yaşlılarımızı eğitim öğretim için ise çocuklarımızı etkiledi. Aşının devreye girmesi ile beraber önümüzü görebileceğimiz günlere eriştik. Size daha önceden tünelin ucundaki ışık görüldü demiştim. Bugün tünelin çıkışı görünüyor diyebilirim.

Aktif vakalarımızın yüzde 81’i tam aşı olmayan kişilerdir. Hastaneye yatan vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 90 tam aşılı olmamış kişilerdir. Vefat eden vatandaşlarımızdan yüzde 90 ya hiç aşı olmamış ya da aşıları eksik kişilerdir. Aşı bizi koruyor. Belli bir süre aşı ile tam koruma sağlanabiliyor. En yüksek sesle size sesleniyorum. Aşınızı olun.

Gençlerimiz okullarına kavuşacak. Gayret ve azmimiz onlara yüz yüze eğitim vermek ve bunun sürekliliğini sağlamaktır. Gençlerimizin eğitiminin eksik kalması son derece üzücüdür. Endişesi olan velilerimiz olabilir. Hep birlikte çaba gösterirken, zil sesinden sonra alarm sesi diyenleri haksız çıkaralım. İnanıyorum ki çıkaracağız. Öğretmenlerimizin motivasyonu hepimizden büyük olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM