• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %-3,73
Başkan Seçer, Kıbrıs gazileri ve şehit aileleri ile buluştu

Başkan Seçer, Kıbrıs gazileri ve şehit aileleri ile buluştu

reklam"
reklam

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye’nin her zaman Kıbrıs halkının yanında olacağının altını çizdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Umut ediyorum daha nice 47 yıllar Kıbrıs halkı bağımsız bir şekilde yaşamını sağlar. Biz de anavatanda kardeşleri olarak, onların bu haklı ve saygın mücadelesinde her zaman onların yanında dimdik olacağız” dedi.

Büyükşehir belediyesi tarafından Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıldönümü dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi. Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki etkinliğe Başkan Seçer’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, CHP İl Başkanı Adil Aktay, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Dutar, gaziler, gazi ve şehit aileleri yer aldı.

Kıbrıs’taki özgürlük mücadelesinin önemini vurgulayan Seçer, “Kıbrıs Türk Halkı yüzyıllardır adada yaşayan ve hakkı olan bağımsız yaşama mücadelesini bugüne kadar sürdüren, bu uğurda çok bedeller ödeyen bir halk. Onlar bizim soydaşlarımız, onlar bizim kardeşlerimiz. Umut ediyorum daha nice 47 yıllar Kıbrıs halkı bağımsız bir şekilde yaşamını sağlar. Biz de anavatanda kardeşleri olarak, onların bu haklı ve saygın mücadelesinde her zaman onların yanında dimdik olacağız. 47 yıl önce şehit düşen, yavru vatan Kıbrıs’ta soydaşlarımızın bağımsızlık mücadelesini desteklemek için vurulan, mücadele edip bugün aramızda gazi olarak bizlerle beraber olan herkese müteşekkiriz” diye konuştu.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM