• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,25
 • ALTIN
  %0,14
 • BIST
  %4,10
Bahçeli: Cumhur’un muhteşem iradesiyle Türkiye’yi geleceğin süper gücü yapacağız

Bahçeli: Cumhur’un muhteşem iradesiyle Türkiye’yi geleceğin süper gücü yapacağız

reklam"
reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İzmir binasında yapılan saldırıya ilişkin olarak, “Katilin bozkurt işareti yapan ve silah tutan halini resmeden fotoğrafları sanki bir yerlerde hazırda bekletiliyormuş gibi anında servis edilmiştir. Biz bu cinayeti reddediyoruz.  Katilin ve işbirlikçilerinin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz” dedi. Bahçeli, parti çalışanı Deniz Poyraz’ın öldürülmesine ilişkin olarak da  “Öldürülen Deniz Poyraz’ın kim olduğunu ben size söyleyeyim, PKK’nın kırsal katılım sorumlusu, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden halkanın içinde yer alan milis işbirlikçidir. Milis işbirlikçi, köy, kasaba ve şehirlerde yalnız ve sahipsiz görülen kişileri terör örgütüne devşirmek için çalışan, örgütün hain eylemlerine yardım ve yataklık yapan terörist demektir” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefeti hedef aldı. Bahçeli, HDP binasına yapılan saldırıyla ilgili olarak, “CHP, HDP, İP, Halk Tv, yazı ve haberleriyle tahrik kampanyasının medya ayağını teşkil eden kiralık yazar ve gazeteciler hem soruşturma hem de kovuşturma süreçlerine alacakları özel bir izinle müdahil olmalı, olayın iç yüzünün aydınlığa kavuşmasına cesaretleri varsa hizmet etmelidirler”  dedi.

Bahçeli, AYM’nin HDP’ye yönelik kapatma iddianamesini kabul etmesiyle ilgili olarak,“Hayırlı bir gelişme, adaletin tecelli açısından ümit verici bir tesellidir. Hukuk varsa, adalet hakimse,  Türkiye tarihi haklarından ve milli bekasını savunmaktan vazgeçmemişse, terörizmin siyaset ayağı, hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır”  yorumunu yaptı.

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülke nüfusunun yüzde 54’ünün CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğini vurgulamasına tepki gösterirken, ”CHP’li belediyeler özerk bir yönetim değildir. Bu bize göre potansiyel bir ayrımcılığın, devlet içinde başka devlet varmış gibi değerlendirme yapmanın bir diğer şeklidir” dedi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM